top of page

Rygeneundersøkelsen 2023- Innlandet

18-22.oktober 2023 avholdt Rygene Detektorklubb en større metalldetektorundersøkelse i Stange i Innlandet. Et femtitalls personer fra Rygene samt våre vennskapsforeninger Thy-Mors Detektorforening i Danmark og Raade Detektorklubb samt spesielt inviterte samlet seg for noen dager med søk rundt noen gårder ved Mjøsas bredd. Gårdene Rekstad, Ven, Huseby, Gillund og Søndre Guaaker var blitt valgt ut som søkesteder. Arrangementskomiteen bestående av undertegnede, John Kvanli, Thor Eirik Gilje, Andreas Moen og Kenny Hansen hadde planlagt rammene rundt begivenheten i nesten et helt år- Så det hele gikk på skinner med høy kvalitet på gjennomføringen. Hovedsponsor for treffet var GausBygg Outlet.


Og funn ble det. Mange flotte og spesielle funn. En av våre medlemmer Allan Faurskov har skrevet en riktig så flott artikkel/blogg om disse dagene, og har også gjort usedvanlig mange gode fotos fra treffet. Så vi gjør honnør på all den tid Allan har brukt på dette, og linker ligesågodt hans blogg og bilder her i denne blogg også.


Se her for Allan Faurskovs Detektorside for Rygene treffet i Norge:


Masse av flotte bilder i tillegg her: Norge - Mjösa - Rygene - 2023 - Google Foto


De som deltok på Rygene undersøkelsen 2023 var:

Thor Eirik Gilje, Roger Torgersen, Atle Skarsten, Jesper A.Vuholm, Allan Faurskov, Steen Agersø, Carina M.B.Voerhies, Tommy F. Grønvold, John Kvanli, Tobias Gillies Kvanli, Tobias Bondesson, Iohannes Sundberg, Tommy Olesen, Freddy Arntsen, Jesper J. Hansen, Ulla Olsen, Renate Karlsen, Louise Stahlschmidt, Torje Johansen, Rune Arctander Isaksen, Tor Ketil Krokmyrdal,Claus Thinggaard Larsen, Peter Hyldgaard, Peder Laursen, Rasmus Kristian Schøning, Hasse Svendsen, Frants Fugl Vestergaard, Jens Chr Lundsby, Leif Hartmann Petersen, Christian H. B. Jensen, Rasmus Nielsen, Rasmus H. Søndergaard, Michael P. Hedelund, Jørgen Jensen, Allan Krogh-Jensen, Severin Tobias Mortensen, Per Musgård Kyndi, Kenny Hansen, Frank Robert Ludvigsen, Andreas Moen, Peter Lorentzen, Hugo Falck, Jan Luneborg, Oluf Skadhauge, Jan Skovbo Nielsen, Peter Jensen, Hans H. Marxen, Jes Andersen, Lars Thygesen, Stein Arvid Vestlie Nord, Anders Lippert, Rune Thyregod Paulsen, Jon Egil Sleire, Johannes Folkestad


Tusen hjertelig takk for et uforglemmelig treff, og den beste innsats ute på markene.140 visninger0 kommentarer

Siste innlegg

Se alle

ความคิดเห็น


bottom of page